Banners
<
Banners

Latest News

The Botswana Football Association (BFA) has purchased laptops for each...
Police in Bobonong are investigating a murder-suicide case in which a ...
Former Permanent Secretary to the President Carter Morupisi and his wi...
Former Permanent Secretary to the President (PSP), Carter Morupisi and...
Banners
Banners
Friday, July 10, 2020
Ba a tle ba re go na le go ikgata motlhala.
Friday, July 03, 2020
Fa seolo  se a tle se nye, se tswe mabowa, ga go re e re o se bona o fete fela.
Friday, June 26, 2020
Gompieno ga re ke re je mo go ope mogopo o mosha, re tlaa boela ole wa maloba go o gora.
Friday, June 19, 2020
Jaaka gale, re ne ra nna ra etsa phokoje yo Motswana a reng ga a ke a latlha moseselo e le wa gagwe, ra sesela le dithota.
Friday, June 12, 2020
Ga re ke re tseye tsela epe e telele.
Friday, June 05, 2020
Motlha mongwe e a re ba bua ba re, botshelo ke tlhakantshuke ya monate le botlhoko.
Friday, May 29, 2020
Gompieno re utlwa gore, e ne ya re ka kgwedi ele ya Hirikgong, kgwedi ya lehiri le aga, ga tshwarwa phuthego ya kgotla kwa Makaleng e buisiwa ke mopalamente wa Tati Bophi...
Friday, April 03, 2020
Motswana a re, ‘Motswaiso o tuka  ka go kgotlediwa,’ Go bua yaana o raya gore fa motho a dira tiro nngwe mme go bonala go se na tema, ke gore go bonala t...
Saturday, March 28, 2020
Motswana a re, ‘Fifing go gangwa e lelang.’ A raya gore fa motho a le mo bothateng o tshwanetse go ikuela, go ipolelela ba bangwe, ba mo thusa. 
Friday, March 20, 2020
Fatshe leno, le namile mme Batswana, ba anama le lone.
Friday, March 13, 2020
Ka re segetswe tema ya gore re ka tlhaba mogoma go tswa fa kae, go ema fa kae, ga e ke e re  ka nako tsotlhe re kgone go bua ka mafoko otlhe a e reng re ntse re an...
Friday, March 06, 2020
E rile re ntse re anapa, ra kopana le polelo nngwe ke eo, e bolela fa marekisetso a Western kwa Maun a ne a abela bareki bangwe ba one dimpho.
Friday, February 28, 2020
Fa kgomo e le segamo, ga e ke e fela masi.
Friday, February 21, 2020
Ka re ne re anapa, re sa itseele mo go ope ka tsebe, ga re itse gore tiro e ne e tshwerwe leng, le gore e tsere nako e e kae.
Friday, February 14, 2020
Polelo nngwe ke ele, e supa gore kwa Ditshegwane, mo Kweneng, go kile ga tshwarwa tiro ya go rutuntsha baikopedi ba lenaneo la nyeletso lehuma.
Friday, February 07, 2020
Di a tle di tsholwe di jewe mme e re di setse, di bewe gore di tle di jewe gape ka moso, kgotsa, letsatsi lengwe le sele go di feleletsa.
Friday, January 31, 2020
Go bonala fa lebogo la bopelotlhomogi le ntse le tsweletse le otlologa. Gompieno re utlwa fa baithuti bangwe ba sekole se sebotlana sa Molapowabojang ba abetswe mesangwan...
Friday, January 24, 2020
Go bonala fa lebogo la bopelotlhomogi le ntse le tsweletse le otlologa.
Friday, January 17, 2020
Tema e a tle e lengwe mme e re motlha mongwe, e lale, e se ke e wele, e fele, ka lone tsatsi leo.
Friday, January 10, 2020
E rile re ntse re ya le dithota, ra kopana le polelo nngwe ke ele e bua ka mogwebi mongwe wa Artesia kwa Kgatleng ya re o bidiwa Mme Khananyana Friday.
Friday, December 20, 2019
Polelo nngwe ke ele e kaya fa go kile ga tshwarwa dikgaisanyo tsa meduduetso kwa Mochudi kwa Kgatleng.
Friday, December 13, 2019
Jaaka re tle re dire motlha mongwe, e tlaa re le gompieno re boelele polelo ele ya phuthego ya Tsootsha e re neng ra bua ka yone maloba ka go na le sengwe se re sa ntseng...
Friday, December 06, 2019
Go na le dilo dingwe tse e reng fa di diregile go twe yo di mo dirafaletseng o tlhoka, kana, o batla go sidilwa maikutlo.
Friday, November 29, 2019
Lengwe la matshego a fatshe jeno ke gore re le Batswana, re nne tshaba e e kutlwelobotlhoko le lorato. Go twe se, e se nne puo fela, mme gape se supiwe ka ditiro.

Editor's Comment

  • 14 Jul 2020
Banners

Selefu

Gare go tsene eng?
Banners

Latest Frontpages

Todays Paper Todays Paper Todays Paper Todays Paper Todays Paper Todays Paper

iskenderun escort izmir escort hatay escort iskenderun escort iskenderun escort

Banners