Banners <
Banners

Latest News

PALAPYE: A 64-year-old man of Madiba Ward in Mahalapye was found lying...
FRANCISTOWN: A 41-year-old Botswana Defence Force (BDF) soldier lost h...
PALAPYE: Police in Mahalapye are investigating an incident in which a ...
The Botswana Democratic Party (BDP) will soon hold disciplinary hearin...
Banners
Banners
Friday, September 25, 2020
E ne ya re fa re ntse re setse polelo ele ya phuthego ya kgotla kwa Oliphant’s Drift morago, re e tlhodumetse, ra utlwa gore, e rile a le koo, mopalamente wa Mochud...
Friday, September 11, 2020
E tlaa re gompieno re boele morago re bue ka polelo ele e ka yone re neng ra utlwa fa go kile ga tshwarwa phuthego ya kgotla kwa Oliphants Drift.
Friday, September 04, 2020
Go ntse go tsweletse.
Friday, August 28, 2020
Go  alela kgang ya rona ya gompieno (e seng gampieno, gompieko) mmila re tlaa lata wa maloba re boelele polelo ele e ka yone re neng ra utlwa fa e ne ya re ka kgwedi...
Friday, August 21, 2020
Re bowa re kopana gape le polelo e nngwe ke eo, e bolela fa e rile ka kgwedi ya Hirikgong monongwaga, mopalamente wa Palapye, Rre Onneetse Ramogapi, a tshwara phuthego ya...
Friday, August 14, 2020
Tema ga e re e letse,  e tlogelwe e dike e sa lengwa.
Friday, August 07, 2020
Go ntse go bonala e kete kgwedi ya Hirikgong ke kgwedi ya mapalamente go tshwara diphuthego tsa kgotla mo dikgaolong tsa one, e le mapalamente, tsa bone, e le batho, ka g...
Friday, July 31, 2020
Mosepele o a tle o tsamaiwe mme e re motlha mongwe, ka mabaka mangwe, o se ke o wele, o lale nageng.
Friday, July 24, 2020
E rile maloba ra re, go lebega kgwedi ya Hirikgong e le kgwedi ya mapalamente go tshwara diphuthego tsa kgotla mo dikgaolong tsa one, tsa bone, ka go farologana. 
Friday, July 17, 2020
Go bonala e kete kgwedi ya Hirikgong, ke kgwedi ya diphuthego tsa kgotla di tshwarwa ke mapalamente mo dikgaolong tsa one, tsa bone, ka go farologana.
Friday, July 10, 2020
Ba a tle ba re go na le go ikgata motlhala.
Friday, July 03, 2020
Fa seolo  se a tle se nye, se tswe mabowa, ga go re e re o se bona o fete fela.
Friday, June 26, 2020
Gompieno ga re ke re je mo go ope mogopo o mosha, re tlaa boela ole wa maloba go o gora.
Friday, June 19, 2020
Jaaka gale, re ne ra nna ra etsa phokoje yo Motswana a reng ga a ke a latlha moseselo e le wa gagwe, ra sesela le dithota.
Friday, June 12, 2020
Ga re ke re tseye tsela epe e telele.
Friday, June 05, 2020
Motlha mongwe e a re ba bua ba re, botshelo ke tlhakantshuke ya monate le botlhoko.
Friday, May 29, 2020
Gompieno re utlwa gore, e ne ya re ka kgwedi ele ya Hirikgong, kgwedi ya lehiri le aga, ga tshwarwa phuthego ya kgotla kwa Makaleng e buisiwa ke mopalamente wa Tati Bophi...
Friday, April 03, 2020
Motswana a re, ‘Motswaiso o tuka  ka go kgotlediwa,’ Go bua yaana o raya gore fa motho a dira tiro nngwe mme go bonala go se na tema, ke gore go bonala t...
Saturday, March 28, 2020
Motswana a re, ‘Fifing go gangwa e lelang.’ A raya gore fa motho a le mo bothateng o tshwanetse go ikuela, go ipolelela ba bangwe, ba mo thusa. 
Friday, March 20, 2020
Fatshe leno, le namile mme Batswana, ba anama le lone.
Friday, March 13, 2020
Ka re segetswe tema ya gore re ka tlhaba mogoma go tswa fa kae, go ema fa kae, ga e ke e re  ka nako tsotlhe re kgone go bua ka mafoko otlhe a e reng re ntse re an...
Friday, March 06, 2020
E rile re ntse re anapa, ra kopana le polelo nngwe ke eo, e bolela fa marekisetso a Western kwa Maun a ne a abela bareki bangwe ba one dimpho.
Friday, February 28, 2020
Fa kgomo e le segamo, ga e ke e fela masi.

Editor's Comment

  • 01 Oct 2020
Banners

Selefu

Ntsha nkgo re kgaritlhe
Banners

Latest Frontpages

Todays Paper Todays Paper Todays Paper Todays Paper Todays Paper Todays Paper
Banners