Mmegi Blogs :: Mmualebe
<-- END: MMEGI HEADER -->
Banners
Banners
Banners
Banners
Banners
Last Updated
Monday 16 April 2018, 13:17 pm.
Fri 13 Apr 2018, 13:19 pm
Motswana o a tle a re, batho bangwe ba itsholetse, ba bangwe ba a itlhaela, e le tsela nngwe ya gore, batho ga re lekane, re se meno. Go bua jalo go a bo go rewa gore, ba...
Fri 06 Apr 2018, 14:24 pm
E tlaa re gompieno re nne re tswelele re bue ka lenatetshapuo le le reng ‘go tshwara ka…..’ Fa re boela fa morago, e rile maloba ra re, go na le go tshwara kwa le ...
Thu 29 Mar 2018, 15:15 pm
E tlaa re gompieno, re tswelele le lenatetshapuo le le reng, ‘go tshwara …..’ Pele, a re supe gore, lefoko le, le manatetshapuo mantsi mme gongwe, re tlaa felela ...
Fri 23 Mar 2018, 22:42 pm
Re itse gore, ga e re Motswana tota a bua, a tlhamalatse puo. Boemong jwa go dira jalo, o e kgabisa ka go dirisa diane le manatetshapuo (dipapisapuo).
Fri 16 Mar 2018, 12:38 pm
E ne ya kalela pula, balemi ba lelala ba bo ba lapa melala. Barui bone ba lela se se botoka, ka e ne e a ne e baya thothi fale le fale mme loruo lo kgone go inama.
Fri 09 Mar 2018, 13:45 pm
Ka nako eo, a lelale loapi, a lope Morena gore e ne, e tle e re gongwe a dike a orile wa mariga. Fa ngwaga e le one sentle, e tle, mme ka e a bo e le pula ya ntlha ya ngw...
Fri 02 Mar 2018, 13:17 pm
Ga twe e a re ba di tshela ba re, Mosepedi go laela ke laetse gale, go rwala ditlhako ke bolotse. Ga re itse sentle gore mafoko a, a raya eng.
Fri 23 Feb 2018, 18:34 pm
Maloba jale, e ne e a re Motswana a se na go roba, dijwalo dingwe di tlhoge gape, di bo di butswe. E re go bona go ntse jaana, molemi a boele mo tshimong a sele fale le f...
Fri 16 Feb 2018, 10:07 am
A ntse a a feta malatsi mme Tautona Khama le ene ga a ipone tsapa.
Fri 02 Feb 2018, 13:59 pm
Go bulela kgang ya gompieno tsela, re tlaa boa re fete ka lefoko metlhale.
Wed 25 Jan 2017, 17:10 pm
Go na le dipego tsa gore, e re le fa gone puso e leka ka natla go namola Batswana lehuma ka mananeo a yone a a farologanyeng, go na le dilo dingwe tse di etang mananeo ao...
Wed 18 Jan 2017, 16:12 pm
E ne e rile pele ga malatsi a botsalo jwa Morena, basimane ba tsewa ke Khudugo ba ya Lenatong, go ya go mo thusa koo. Tiro e tona, e ne e le go agelela tshimo, ka e ne e ...
Wed 11 Jan 2017, 16:15 pm
Motswana o tshedile botshelo jotlhe jwa gagwe ka temo. Pele o ne a lemela go itshetsa, ene le bana ba bone.
Wed 21 Dec 2016, 22:57 pm
Ngwaga mongwe ke ole re ne ra bua ka maina a dikgwedi a Setswana, re tlhalosa gore ke eng fa dikgwedi di biditswe maina ao. Gompieno re ikgata motlhala mme ra re, ka go n...
Wed 14 Dec 2016, 14:08 pm
Mmualebe a nna a ya le mahulo mme gompieno a kopana le Thanodi ya Setswana e bua ka maina a dinako tsa Setswana.
Wed 07 Dec 2016, 16:50 pm
Ga twe e rile a bua le batsadi ba bana ba Kgosi Neale Primary School kwa Molepolole, Mme Dineo Segobai, e le Mma Boipelego yo mogolwane wa Kweneng, a re, ngwana o aga bot...
Wed 30 Nov 2016, 16:32 pm
E rile beke e e fetileng, ra botsa gore, a borokgwe bo a betlwa. Potso e ne ya bodiwa ka re ne re kopanye le pego nngwe e e neng e bua ka kgwebo ya mosadi mongwe, yo o bi...
Wed 23 Nov 2016, 16:58 pm
Ba ntse ba re, e rile go bona Batswana ba wetswe ke lehuma, botshelo bo le thata, puso ya tla ka lenaneo la nyeletso lehuma, go leka go tlhatlosa ba ba kobo dikhutshwane...
Wed 16 Nov 2016, 15:59 pm
Fa a ntse a tla le mahulo Mmualebe, a kopana le Dikgang/Daily News, gompieno e bua ka moletlo mongwe wa kabo dimpho, o go bolelwang e ne e le wa dikole tsa Jwaneng le Mao...
Wed 19 Oct 2016, 18:24 pm
Re tswelela le kgang ya rona ya diphoso tse re neng ra di bona maloba mo Naledi (Naledi Lwetse 14 2016) ka fa tlase ga Malomatsebe. Re ne ra re, diphoso tse, ke tsa maf...
Wed 12 Oct 2016, 18:22 pm
Re setse re kile ra bua gore selo sengwe se se senyang Setswana, ke gore, ba le bantsi ga ba se kwale sentle. Motho a kwale fela ka fa a tlaa bong a akantse ka teng mme a...
Wed 05 Oct 2016, 16:32 pm
E rile maloba Mmualebe a batla go emisa go bua ka mantetshapuo, a tsaya gore, se a neng a se dirile nako eo, se lekanye. Ga se ka ga nna jalo. Jaaka re ne ra bua, bangwe ...
Wed 21 Sep 2016, 17:26 pm
Re ne re rile kgang ya Laboraro yo o fetileng, e tlaa nna yone ya bofelo ya manatetshapuo. Mme ga go ke go nne jalo ka go lebega kgang e ya manatetshapuo e ratega thata. ...
Wed 14 Sep 2016, 16:34 pm
Re simolotse kgang ya rona ya manatetshapuo ka go bua ka manatetshapuo a pelo. Ra fetela pele, ra bua ka a dikarolo tse dingwe tsa mmele jaaka lonao, matlho le tsebe. E t...
Wed 07 Sep 2016, 15:41 pm
E tlaa re gompieno re tswelele ka manatetshapuo a dikarolo tsa mmele. Kgang ya rona ya tshipi/beke e e fetileng, e ne ya wela ka lenatetshapuo le le reng go oba lebogo. R...
Banners
Exchange Rates
FOREIGN EXCHANGE: Wednesday, 17 Jan 2018
FOREIGN / PULA
PULA / FOREIGN
1 USD = Pula   9.7656
1 GBP = Pula   13.4590
1 EUR = Pula   11.9617
1 YEN = Pula   0.0882
1 ZAR = Pula   0.7938
1 Pula = USD   0.1024
1 Pula = GBP   0.0743
1 Pula = EUR   0.0836
1 Pula = YEN   11.34
1 Pula = ZAR   1.2597
Subscribe to our Newsletter
have a story? Send us a Tip
Banners
  • Previous
    Next
    Masa Centre
    ::: Friday 20 Apr - Friday 20 Apr :::
  • Previous
    Next
    Riverwalk
    ::: Friday 20 Apr - Friday 20 Apr :::
  • Previous
    Next
    Gamecity
    ::: Friday 20 Apr - Friday 20 Apr :::
Selefu
Welcome to Selebi Phikwe
Banners
Banners
istanbul escort